Προθερμαίνω το φούρνο στους 180°C ψήσιμο πάνω κάτω. Σε μια αντικολλητική κατσαρόλα (που μπορεί να μπει και στο φούρνο) βάζω το ελαιόλαδο να ζεσταθεί καλά. Βάζω το ρολό και το σοτάρω για 6-8 λεπτά, γυρίζοντάς το τακτικά μέχρι να ροδίσει. Σβήνω με το κρασί και μετά από 1 λεπτό, ρίχνω τον χυμό πορτοκάλι.
Προσθέτω τα καρότα, την κολοκύθα, αλατοπιπερώνω και πασπαλίζω με το κάρι. Προσθέτω τα μυρωδικά, καλύπτω με τις φέτες πορτοκαλιού και μεταφέρω την κατσαρόλα στο φούρνο. Ψήνω για 1 ώρα.
Σας ευχαριστώ!